Çocuklar ve Gençler İçin Arapça Özel DersOnline Arapça Özel Ders Platformu olarak ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocukların çok daha parlak bir geleceğe sahip olması için uğraşan velilerimize tavsiyelerimiz şunlardır:

1: Arapça eğitimi alfabe ile başlar. Arap alfabesi öğrenildiğinde aynı zamanda Kur’ân-ı Kerîm okuması da öğrenilmiş olur. Arapça eğitimi, çocuğunuzun yabancı dil öğrenmesinin yanı sıra Kur’ân-Kerîm’i okumasına ve anlamasına vesile olacaktır. Bununla birlikte Osmanlıca da Arap alfabesiyle uyumludur. Derslerimizde belli bir seviyeye ulaştıktan sonra Osmanlıca metinleri de müfredatımıza ekleyerek çocuklarımızın Osmanlıca öğrenmesine de yardımcı oluyoruz. Ayrıca İmam Hatip Okulları’nda okuyan, Kur’ân-ı Kerim ve Arapça dersleri alan çocuklarımızın derslerinde daha başarılı olmasını sağlıyoruz. Bütün bunların neticesinde beklentimiz, çocuklarımızın okul başarısının yanı sıra tarih bilincinin ve manevî duygularının gelişmesine yardımcı olmaktır.

2: Çocukların ve gençlerin öğrenme kapasitesi çok yüksektir. Ancak yaş ilerledikçe öğrenme kapasitesi yavaş yavaş körelmeye başlar. Dil eğitimi için en uygun dönem çocukluk ve gençlik dönemidir. Bu dönemi verimli bir şekilde kullanarak çocuğunuzun yeni bir dil öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

3: Bilimsel olarak, yeni bir yabancı dil öğrenmenin zekâ üzerinde olumlu etkilerinin olduğu kanıtlanmıştır. Arapça, Türkçenin aksine sağdan sola doğru yazılır. Soldan sağa doğru okumaya alışmış olan beynimiz bu yeni ve farklı duruma adapte olabilmek için çok fazla efor sarfeder. Bu da zekayı keskinleştirir. Dolayısıyla Arapça öğrenme sürecinin, çocuğunuzun kreatif zekâsına ve problem çözme yeteneğinin gelişmesine de katkı sağlayabileceğini göz önünde bulundurabilirsiniz.

4: Dünyamız günden güne değişmektedir. Bundan yirmi sene önce bir tane yabancı dil bilmek başlı başına bir meziyet olarak kabul ediliyordu. Ancak bugün geldiğimiz noktada tek başına bir tane yabancı dil bilmek yeterli görülmemektedir. Artık, hem iş hayatında hem de sosyal hayatta bir yabancı dilin yanı sıra ikinci bir yabancı dili bilmek daha revaçtadır. Veliler olarak, hayatının henüz başında olan çocuklarınızın iyi derecede Arapça öğrenmesini sağlayarak onları geleceğe daha donanımlı olarak hazırlayabilirsiniz.

5: Farkında olmasak bile günlük hayatta kullandığımız kelimelerin birçoğunun aslı Arapçadır. Türkçenin Arapçayla olan alakası zannedildiğinden de fazladır. Öyle ki başlangıç eğitimlerimizde çocuklarımızın sözlüğe çok da ihtiyacı olmayacaktır. Zira Türkçede mevcut olan Arapça kelimeleri bolca kullanıp çocuğunuzun Arapçaya karşı muhtemel önyargılarının da önüne geçmiş olacağız. Böylece Arapça öğrenmek aynı zamanda anadilimiz olan Türkçeyi de geliştirmemize ve anadilimizi çok daha nitelikli konuşmamıza vesile olacaktır. Çocuğunuzun hitabenin yüksek olması hem okul hayatında hem de günlük hayatta birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Öyleyse Türkçe bilenler aynı zamanda Arapça da bilmektedir diyebiliriz. Arapça öğrenmek zor değildir aksine Türkçeye en yakın dil Arapçadır. Şimdi bu kısımda, Türkçe bilenlerin aynı zamanda Arapça da bildiğini ve Türkçenin Arapça ile olan yakın ilişkisini göstermek amacıyla, beşinci maddede kullandığımız Arapça kökenli kelimeleri kalın puntoyla işaretleyeceğiz. Haydi başlayalım…

5: Farkında olmasak bile günlük hayatta kullandığımız kelimelerin birçoğunun aslı Arapçadır. Türkçenin Arapçayla olan alâkazannedildiğinden de fazladır. Öyle ki başlangıç eğitimlerimizde çocuklarımızın sözlüğe çok da ihtiyacı olmayacaktır. Zira Türkçede mevcut olan Arapça kelimeleri bolca kullanıp çocuğunuzun Arapçaya karşı muhtemel önyargılarının da önüne geçmiş olacağız. Böylece Arapça öğrenmek aynı zamanda anadilimiz olan Türkçeyi de geliştirmemize ve anadilimizi çok daha nitelikli konuşmamıza vesile olacaktır. Çocuğunuzun hitabenin yüksek olması hem okul hayatında hem de günlük hayatta birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Okuduğunuz metin, bağlaçlar çıkarıldığında yaklaşık 67 kelimeden oluşmaktadır. Bu 67 kelimenin tam tamına 17 tanesi Arapça asıllıdır.
Bu kadar ortak noktamızın olduğu bir dili öğrenmek emin olun hiç de zor değil. Yeter ki isteyin, yeter ki sevin.

ÖZEL DERS SEÇENEKLERİ:

Derslerimiz, İster Bireysel İster Grup Olarak;
Zoom, Skype, Whatsapp Görüntülü Görüşme vb. Uygulamalar Üzerinden Online Olarak Gerçekleştirilmektedir.
İstanbul İçin Yüz Yüze Özel Ders İmkânımız da Vardır.
Dersler Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak ve Randevu Oluşturmak İçin Bizimle İletişime Geçmenizi Rica Ederiz…